Pradžia / Vaistiniai Augalai nuo A iki Ž / Vaistiniai Augalai - U / Ugniažolė, didžioji (Chelidonium majus)

Ugniažolė, didžioji (Chelidonium majus)

Vaistažolė - Ugniažolė, didžioji (Chelidonium majus)Didžiosios ugniažolės auga krūmynuose, pamiškėse, dykvietėse, patvoriuose, dažniausiai labai trąšiame ir drėgname dirvožemyje. Balandžio – birželio mėn. jos žydi ryškiai geltonais žiedais. Visas augalas apaugęs gana švelniais baltais šereliais. Nuskintus augalo ūglį ar prapjovus šaknį, iš jų ima skirtis geltonai oranžinės pieniškosios sultys. Didžiosios ugniažolės geriausiai auga trąšiame drėgname dirvožemyje. Pakelia pavėsį, gerai auga po medžiais. Nepatariama auginti sode, kuriame žaidžia vaikai. Ugniažolių preparatais savarankiškai gydytis negalima.

Gydomosios savybės

Tradicinėje Azijos šalių medicinoje didžiųjų ugniažolių preparatai buvo skiriami centrinei nervų sistemai raminti. Oranžinėmis sultimis daug amžių buvo naikinamos rankų ir pėdų karpos. Šiais laikais ugniažolių preparatais dažniausiai gydomos kepenų ligos.

Kadangi ugniažolėse yra spazmus malšinančių junginių, jų preparatai veiksmingai slopina virškinimo organų spazmus, gydo kitas virškinimo organų ligas. Kartais jais gydomos kvėpavimo takų ligos, ypač kosulys ir astma.

Didžiosiose ugniažolėse esantys junginiai naikina bakterijas ir virusus. 2002 m Korėjos mokslininkai pranešė, kad augalai gali būti veiksmingi gydant kai kurių rūsių vėžį.

Vokietijoje 1996 m. atlikus in vitro bandymus buvo nustatyta, kad didžiųjų ugniažolių preparatai gali būti vartojami gydant nervų sistemos ligas. Augalų preparatai yra švelniai veikiantys nuskausminamieji ir raminamieji. Jais galima slopinti reumato sukeliamus skausmus.

Sudėtis

Svarbiausios veikliosios medžiagos yra alkaloidai. Didžiausią dalį ugniažolėse sudaro alkaloidas protopinas, veiksmingai atpalaiduojantis spazmus. Šaknyse taip pat randama chelidonino, kuris veikia panašiai kaip protopinas ir dar mažina kraujo spaudimą. Be to, didžiosiose ugniažolėse yra organinių rūgščių ir karotenoidų.

Naudojamos dalys

 • Visas augalas – antžeminės ir požeminės dalys
 • Ugniažolės kasamos žydėjimo laikotarpiu. Iškasus nuplaunamos šaknys ir augalai džiovinami.
 • Iš grynų didžiųjų ugniažolių retai kada gaminami antpilai. Dažniausiai jos maišomos su kitais vaistiniais augalais, pavyzdžiui kiaulpienėmis arba ciberžolėmis.
 • Iš sausųjų ugniažolių ekstraktų gaminamos kapsulės.
 • Oranžinės pieniškosios sultys vartojamos šviežios.

PARUOŠIMAS IR DOZAVIMAS

Vidiniam vartojimui

Didžiųjų ugniažolių preparatus kaip vidinius vaistus vartoti galima tik gydytojo nurodymu arba pasitarus su daug patirties turinčiu fitoterapeutu.

Išoriniam naudojimui

GYDANT nagų grybelį, egzema, naikinant karpas

ŠVJEŽJOS SULTYS Pažeistą vieta tepkite 1-3 kartus per dieną

JEIGU SVEIKATA NEPAGERĖJA, PASITARKITE SU GYDYTOJU.

ĮSPĖJIMAI

 • Didžiosios ugniažolės yra nuodingos. Didesnis jų preparatų kiekis gali sukelti pykinimą ir ilgai trunkantį viduriavimą. Vartoti galima tik skyrus gydytojui ir jo nurodytomis dozėmis.
 • Negalima vartoti nėščiosioms ir žindyvėms.
 • Vengti asmenims, kurių žemas kraujo spaudimas.
 • Negalima ugniažolių preparatų duoti vaikams.
 • Ugniažolių preparatus galima vartoti ne ilgiau kaip 2 savaites.

Taip pat skaitykite,

Vaistinis augalas - Agurklė (Borago officinalis)

Agurklė vaistinė (Borago officinalis)

Vaistinės agurklės yra vešliai augantys vienmečiai augalai, neretai auginami daržuose. Jos gali augu bet kokiame ...

5 komentarai

 1. Aš šiuo metu pasidariau ugniazoliu raugą, kuri ir geriu kasdien. Raugą darau taip:i isrugas vedų ugniažolė ir rauginių 3 savaites, o nukosus geriu. Jaučiuosi geriau.

 2. Gyvenu Šiauliuose. Mano darže yra ugniažolių. Taigi atvykite ir imkite.
  867345355

 3. Pas mane sode pilna pridygusių ugniažolių, kaip jas paruosti naudojimui? gal kas nors superka jas? nesinori tokios naudingos zoles nepanaudoti.

 4. Laba diena,
  kur galima nupirkti ugniazoles ekstrakta, Vilniuje?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *